Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Krynica Morska
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Opłaty obowiązujące w 2020 roku

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mieszkańcy są zobowiązani segregować odpady komunalne.

Uwaga!

W przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, określa się stawkę opłaty podwyższonej w wysokości czterokrotności stawki jak za odpady selektywnie zebrane.

W przypadku niedopełnienia przez mieszkańca obowiązku selektywnego zbierania odpadów, przedsiębiorca odbierający odpady przyjmie je jako niesegregowane (zmieszane) i powiadamia o tym burmistrza oraz właściciela nieruchomości.

Natomiast burmistrz na podstawie powiadomienia wszczyna postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obowiązujące stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Miasta Krynica Morska

- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami w sposób selektywny- 4,50 zł za 1 m³ zużytej wody

- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny w przypadku posiadania kompostownika przydomowego ( dotyczy nieruchomości zabudowanych budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym) - 4,40 zł za 1 m³ zużytej wody

- ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi które są zbierane w sposób selektywny od domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe ( na których nie jest prowadzona działalność gospodarcza) – 150 zł/ na rok

 

Właściciele nieruchomości, którzy posiadają przydomowy kompostownik i kompostujący w nim bioodpady stanowiące odpady komunalne zostaną zwolnieni z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Fakt posiadania kompostownika trzeba zgłosić przy podpisywaniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Właściciel nieruchomości traci prawo do zniżki, w przypadku;

a) braku kompostownika

b) nie kompostowania bioodpadów

c) uniemożliwienia burmistrzowi lub wyznaczonej przez niego osobie oględzin w celu weryfikacji zgodności informacji

 

Ponowne skorzystanie ze zniżki może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy i wymaga złożenia nowej deklaracji.

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Zaboklicki 17-12-2019 13:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 17-12-2019
Ostatnia aktualizacja: Marcin Zaboklicki 28-02-2020 12:39